Haber & Duyuru

Yalın Danışman’ın İlk Yazısı

Herkese Merhabalar,
Sosyal medyadaki patlama ve her geçen gün küçülen dünyada, görüşleri ve değerleri paylaşmak için birebirde verilen eğitim ve danışmanlık faaliyetleri artık ne yazık ki yeterli olmuyor.
Böyle bir dünyada insanlarla iletişim kurmanın yolu, telefon ve mail kanallarının ötesinde artık sosyal medyada oluşan takım yapılanmalarından geçiyor. İlgi alanları ortak insanların oluşturduğu gruplar aslında, bahsettiğimiz bu takım ruhunun en büyük ve güçlü göstergelerinden biri.
Facebook ve/ya Twitter gibi Sosyal Medya’nın lokomotif kanalları her geçen gün rüştünü biraz daha ispatlarken, göz ardı edilemeyecek bir gerçek de blog sayfalarındaki ve bu sayfaların okunurluğundaki artış… Bugün Türkiye’de Bestseller listelerini zorlayan ve herkesin beğeniyle okuduğu “Pucca Günlük” kitapları, bir blog sayfasının en nadide ürünleri olarak karşımızda. Twitter ve Facebook’un kolay kullanırlığının getirdiği avantajı yadsıyamasak da Blog sayfalarının okunabilirliği ve kitle odaklılığı blog sayfalarını vazgeçilmez kılıyor.
Facebook ve Twitter’ın daha “tüketici” olan genel kitlesi şöyle dursun, blog sayfaları konu detaylandırmasının yanında konuyla ilgili okurun ve yazarın birbirini bulabildiği gerçek bir platform olarak karşımıza çıkmakta…
Durum böyle olunca, ben de Facebook ve Twitter sayfama ek olarak bir blog sayfası açmayı uygun buluyor Yalın Düşünce konusunda şişen dilimin biriktirdiği kelimeleri dökecek fırsatı bulmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyorum.
Yaklaşık 4 yıldır Yalın Enstitü ile birlikte  Yalın Düşünce ve Yalın Üretim‘in direkt içinde olan biri olarak bu konu hakkında yazmak paylaşmak ve hatta düşünmek istediklerimi burada siz “Yalın Meraklıları” ile paylaşacağım.
Herkese şimdiden iyi seyirler, iyi okumalar
Sevgilerle
CY

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu