Haberler

Yalın Danışman Yepyeni Yüzüyle 5. Yaşını Kutluyor…

Uzun ama gerçekten uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba! Haziran 2016’dan bu yana geçen zamanda sadece yılbaşı tebriği için bir tane post atabildim; bir de bir gün önce yepyeni sitenin denemelerini yaparken yanlışlıkla bir “Deneme” post’u daha atmış olduğumu fark ettim 🙂

Peki Yalın Danışman; ne oldu da şimdi yazı paylaşmak aklına geldi diyenlere cevabım çok net ve basit. Ama iki tane…

İlki; tamı tamına 5 yıl olmuş. Yalın Danışman sitesini gecenin bir körü açıp 2012 yılının 8 Şubat’ında ilk yazımı yazalı 5 koca yıl geçmiş. O günden bu yana Yalın Danışman yüzlerce takipçisi binlerce ziyaretçisi ile bugün Yalın adına başta tabii ki Yalın Enstitü ile birlikte bu platformun en önemli mecralarından biri haline gelmiş. Her geçen yıl artan ziyaretçi ve tıklanma sayısı ile konusunda spesifik bir alanda hizmet vermesine karşın hatırı sayılır bir takipçi kitlesine erişmeyi de layıkıyla başarmış.

Toplamda yayınlanan 176 adet yazı ile neredeyse bir kitap olarak derlenecek bir arşiv olmasının yanında; Yalın Uygulayıcılar, Yalın’ı öğrenmek isteyenler ve üniversite öğrencilerinin de vazgeçilmez buluşma noktası olmayı başarmış.

Oturup kendi yazdıklarımla size daha fazla övünecek değilim. Burada takdir; bu yazıyı okuyan ve daha önceki yazıların tamamına veya bir kısmına dokunmayı başarmış, birkaç cümle-paragraf da olsa okuyup bu yolculuğa ortak olabilmiş siz değerli okuyucularımın. Umarım hem Yalın alemine hem de evrene bir hoş seda bırakıp küçücük de olsa bir katkı yapabilmişsem eğer ne mutlu bana…

Gelelim ikinci sebebe… Bu sebep aynı zamanda uzun sessizliğim için bir bahane olacak elbette… Kabul ediyorum, bir websitesinin yenilenmesi kesinlikle bu kadar uzun zaman almaz; ancak Eylül sonundan beri gerçekten iyi bir site oluşturmak, başarılı-güçlü öğeleri ile okuyucu dostu bir site yaratmak için gerçekten çok uğraştık. Menülerde gezindikçe yeni neler yapmaya çalıştığımızı sizler de fark edeceksiniz. Wikileans adı ve içeriği ile başlı başına bir efsane olmaya aday. Yalın Yazarlar daha güçlenmek için sizlerin yazıları ile renklenmeye hazır. Uygulama Rehberleri her zamanki gibi filtre edilmiş tecrübe ve uygulama örneklerini içeriyor. Web sitesi yepyeni yüzü ile belki başından beri burada olan; ancak geçmişte kaldığı için daha önce hiç okuma fırsatı bulamadığınız yazılara da kolayca ulaşmanızı sağlayacak şekilde baştan aşağı kategorize edildi. 1 ay boyunca mevcut yazıları nasıl kategorize edeceğimiz üzerine ciddi kafa patlattık.

Umarım 8 aylık bu uzun ayrılık artık bir son olacak. Daha periyodik, paylaşımlar ve bilgi dolu içerikler ile boş kalan meydanı yeniden doldurmaya hazırım. Umarım sizler de hazırsınız! O halde buyrun yepyeni Yalın Danışman sitesini doya doya kurcalayın, menülerinde gezinin, yorumlar bırakın!

Ben de 5. Yıl münasebetiyle click’lerinizden biraz nasipleneyim ve bana güzel bir 5. Yıl hediyesi verin.

Haftaya görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: