Haber & Duyuru

Eğitim Sezonunu Açıyoruz

training
İki hafta önce blog sayfasını açıp ilk yazıyı paylaştıktan sonra sıra geldi eğitim takvimini paylaşmaya. 7-8 Aralık’ta düzenleyeceğimiz Yalın Zirve öncesi ilk eğitim programımız 22-23 ve 30-31 Ekim tarihlerinde düzenlenecek. Tümü simülasyonlardan oluşacak olan 4 günlük eğitim ayrıca devlet destekli olacak. Bu ne demek? EĞİTİM MASRAFLARINIZIN %70’İNİ SANAYİ BAKANLIĞI SİZE GERİ ÖDEYECEK. 
Geçtiğimiz yıl büyük yankı uyandıran Otonom Bakım Simülasyonu ve 4 yıldır daimi kitlesi olan Yamazumi (İş-Hat Dengeleme) Simülasyonları,  bu sertifika programının kapsamında olacak.  Eğitimler ile ilgili detayları aşağıdaki bağlantıları tıklayarak öğrenebilirsiniz.
OTONOM BAKIM SİMÜLASYONU | 24 Ekim 2015
YAMAZUMİ (İŞ-HAT DENGELEME) SİMÜLASYONU | 30-31 Ekim 2015
Eğitimlerden biri de yine Yalın Enstitü’nün değerli danışmanlarından Murat Bedük tarafından verilecek. Murat Bedük’ün vereceği Yalın Üretim Simülasyonu eğitiminin ardından Otonom Bakım Simülasyonu ile devam edecek program, 2 günlük Yamazumi Simülasyonu ile sonlanacak. Yalın Üretim Simülasyonu ile ilgili detay bilgiye lean.org.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.
Eğitime kayıt ve %70 destek programına dahil olmak için birkaç dikkat edilecek hususu da burada sizlerle paylaşmak isterim.
DESTEKTEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

 • En az %51’i özel sektöre ait olan ve üretim yapan şirketler bu destekten faydalanabilmektedir.
 • Yazılım veya hizmet sektörlerinde bulunan firmalar, yabancı bir firmanın şubesi olan firmalar ve en az %51’i kamu sektörüne ait olan firmalar bu destekten faydalanamamaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİ

 • Her bir eğitime bir şirketten en fazla 3 personel katılabilmektedir.
 • Eğitim programına katılan şirketler desteklerden yıllık en fazla toplam 20.000 ABD Dolarını kadar faydalanabilmektedir.

PROGRAMA KATILAN ŞİRKETLER TARAFINDAN BAKANLIĞA SUNULMASI GEREKEN BELGELER
Eğitim Programına Katılan Şirket Tarafından Ekonomi Bakanlığı’na (İhracat Genel Müdürlüğü / Bölge Müdürlükleri) sunulacak belgeler listesi aşağıdadır. Bu belgelerin, ödeme tarihinden itibaren en geç 6 ay içerisinde ilgili kuruma iletmesi gerekmektedir.

 • Ödeme Talep Formu (EK G-1)
 • Taahhütname (EK G-2)
 • Eğitim programına katılan şirketin, eğitim programı ücretinin tamamını bankacılık kanalıyla ödediğine ilişkin ödeme belgesi (banka onaylı dekont ve kredi kartı hesap dökümü gibi bankacılık belgeleri) (1)
 • Eğitimci tarafından eğitim programına katılan şirket için düzenlenen fatura (1)
 • Güncel Ticaret Sicili Gazetesi’nin örneği
 • Eğitim programına şirket ortağının katılması durumunda, kişinin şirkete ortaklığını gösterir güncel Ticaret Sicili Gazetesi’nin örneği
 • Eğitim programına şirket çalışanının katılması durumunda, söz konusu şahsa ait eğitim programının başlangıç ve bitiş aylarını içeren SGK bildirgesi
 • Eğitim programına işe yeni başlayan bir şirket çalışanının katılması halinde, söz konusu çalışana ilişkin “İşe Giriş Belgesi”
 • İmza sirküleri (1)
 • Ekonomi Bakanlığı (İhracat Genel Müdürlüğü) tarafından talep edilebilecek diğer bilgi ve belgeler

(1)  Belgenin aslı veya Ekonomi Bakanlığı, noter ya da İhracatçı Birlikleri tarafından aslı görülmek suretiyle onaylanmış nüshası ibraz edilmelidir.

Ödeme Süreci Nasıl İşlemektedir?

1. Eğitimin toplam bedeli şirket tarafından Eğitim Kuruluşu hesabına yapılan ödeme ile tahsil edilecek ve eğitim bedelinin tamamı Eğitim alan Şirkete faturalandırılacaktır.
2. Eğitim bitiminde talep edilen belgeler Eğitim alan şirket tarafından Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’ne ya da Bölge Müdürlükleri’ne (EK H) iletilecektir. Belgelerde eksiklik olmaması, başvuru yapan şirketin T.C.  Ekonomi Bakanlığı tarafından eğitim desteği kapsamında uygun bulunması ve istendiğinde SGK borcu yoktur belgelerini vermesi halinde T.C. Ekonomi Bakanlığı eğitim bedelinin 70/100’lik kısmını Eğitim alan Şirkete geri ödeyecektir.
Gerekli başvuru belgeleri için buraya tıklayarak detay bilgi alabilirsiniz.
Standart Yalın Enstitü kalitesindeki bu eğitimi almak; hem de 3’te 1’i fiyatına bu eğitimden faydalanmak, bana sorarsanız kaçırılmayacak bir fırsat. 23-24 ve 30-31 Ekim 2015 tarihlerinde %70 Devlet Desteği ile düzenleyeceğimiz sertifika programı kapsamındaki Simülasyonu eğitimlerine katılmanızı temenni ediyorum.
Detay bilgi için “iletişim” kısmından benimle irtibata geçebilir veya Yalın Enstitü’den Yasin Demirkaya’ya ([email protected] – 0212 271 8451) ulaşabilirsiniz. Sizler de keyifle ve uygulamalı bir şekilde Yalın’ı öğrenmek isterseniz kayıt için Yalın Enstitü’nün kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz.
Sevgiler
Can Yükselen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu