Haber & Duyuru

Let’s Go to Gemba! – Haydi Gemba’ya!

Bilmeyenlere ya da hatırlamayanlara yazıya başlamadan hatırlatayım. Gemba, Japonca “Olay Mahali” demek. “Haydi Gemba’ya!” ise Yalın Danışman için Salı günlerinin yeni konsepti demek!
Bundan böyle Salı günleri firmalarda yaşadığım deneyimleri ve onlarda yaptığım uygulamaları resimli şekilli veya yazılı örneklerle kısaca anlattığım bir gün olacak. Japonların dediği gibi “Gemba asla yalan söylemez!”
Gemba Yalan söylemediğine göre Yalın Danışman Salı günü uygulamalı örnekler ile doğruları gösterecek. Yerinde incelediği saha örneklerinden küçük bir kuble göstererek uygulama yapmak konusunda çekincesi olanları cesaretlendirecek,
Yerinde gidip görmeden detayların hiç bir şekilde öğrenilemeyeceğini, teorinin pratik olmadan hiçbir şey olduğunu çok iyi bildiğim için Gemba’yı ayağınıza getiriyor, uygulama örneklerini ayağınıza gözünüzün önüne seriyorum.
Dolayısıyla Yalın Danışman’ın kıymetini bilin! 🙂
Azcık tanıtarak tweet’leri yayarak, sosyal medayada paylaşarak katkıda bulunun…Burası sayenizde harika bir bilgi platformu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Biraz gayret Lütfen!
Sağlıcakla Kalın
CY

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu