Haber & DuyuruUygulama Rehberi

Uygulama Rehberi Başlıyor

Uygulama Rehberi Başlıyor

Salıları Let’s go to Gemba, Makaleler Pazartesisi, derken Çarşambayı boş geçmek olmazdı. Haftanın her gününün bir konsepti olduğuna göre Çarşambanınkinin de adını koymak lazım.
Çarşamba günleri arayıp arayıp bulamadığınız, tanımlarını bilip iş uygulamaya gelince takılıp kaldığınız uygulama rehberlerinin günü olacak. İnternette arayınca ya ingilizcelerini ya da bazı blog sayfalarından (çoğunlukla benimki oluyor; çünkü bu kadar zengin arşive sahip başka bir Yalın Blogu görmedim, mütevazi olamayacağım) basit tanimlarını ya da wikipedia’dan boğucu kavram açıklamalarını bulabiliyorsunuz. Bulabiliyorsunuz da ne işe yarıyor!
“Tanımlarını buluyoruz güzel hoş da peki bu iş nasıl uygulanır sahada arkadaş?” diye soranların sesi ta buralara kadar geliyor çünkü. Ben de bu sese kulak verip Çarşamba günlerini uygulama günü olarak ilan ediyorum. Bundan böle ya bir yazı dizisi halinde ya da tek yazılık konularla hepimizin aşina olduğu kavramların sahada “ADIM ADIM” nasıl uygulanacağını burada sizlerle paylaşacğım.
Böyle bilgi hiç bir yerde bulunmaz haberiniz ola! Bu kadar kafa patlatıp yazarken bu sayfa da ilgi anlamında patlamazsa ben yapacağımı bilirim 🙂  Daha bunun Kasım’ı var, Aralık’ı var, Ocak’ı var… Siz ne yapın edin bu blog sayfasının ilgi toplaması için elinizden geleni yapın. Mesela gidin LinkedIn‘de benim Admin’i olduğum “Yalın Düşünce ve Yalın Üretim Grubu”na üye olun. Üye sayısı 60’a yakın bu grupta sorularınız ile uygulayıcılardan ve/ya benden direkt bilgi edinin. Uygulama deneyimini ayağınıza getiren bu yazılardan ve LinkedIn’deki bu gruptan faydalanın!
Bundan böyle LinkedIn’deki “Yalın Düşünce ve Yalın Üretim” grubunda Çarşamba günkü Uygulama yazıları başta olmak üzere birçok yazıyı eşzamanlı olarak paylaşıp tartışma ve bilgi platformu olma için zemin hazırlayacağım. Lütfen bu girişimime yardım ve yataklık edin efendim!
Sevgiler
İyi Okumalar ve bu sefer artık İyi Tartışmalar
CY

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu