Haber & Duyuru

LeanoGames – Kalıcı Yalın Deneyim

İş süreçlerindeki dinamizmi anlamak için bütünsel bakış açısını yakalamak çok önemlidir. Süreç odaklı düşünme imkanı veren her unsur; anlatılmak istenilen kavramın algılanabilirlik seviyesini yukarılara taşıyarak hem anlatılanların etkinliğini artırır; hem de dinleyicilere keyifli bir öğrenme ortamı sunar.
Böyle bir ortamda edinilen bilgilerin kalıcılığı; teorik altyapının içinde bilgi bombardımanına tutulan zihinleri büyük ölçüde rahatlatarak katılımcılara bambaşka bir deneyim yaşatır!
Kinestetik hafızayı harekete geçiren interaktif uygulamalar ortak deneyimleme imkanı sağlayarak güçlü bir iletişim ortamı sağlarken; aynı zamanda kalıcılığı da beraberinde getirir.
[slideshare id=18410414&style=border:1px solid #CCC;border-width:1px 1px 0;margin-bottom:5px&sc=no] Son yıllarda eğitim alanında yapılan araştırmalar kalıcı öğrenmenin ardında yatan en önemli faktörün tüm duyuları ortaya çıkarmak olduğunu gösterdi. Öğrenim etkinliğini artırarak zihinlerde kalıcılık sağlamanın ve farklı bakış açılarıyla çalışarak interaktivite sağlamanın yolu birtakım eğitim araçlarını kullanarak öğrenme ortamını dinamikleştirmekten geçiyor.
İşte Yalın Enstitü tam da bu noktada LeanoGames ile devreye giriyor. Tasarladığı interaktif eğitim araçları ile Yalın Düşünce, Yalın Yönetim ve Yalın Üretim kavramlarını daha kalıcı daha etkili ve daha eğlenceli bir şekilde KAVRAMAK ve KAVRATMAK isteyen herkese kapılarını açıyor.
LeanoGames;

 •  Yalın Kavramları etkili bir şekilde KAVRAMAK ve KAVRATMAK
 • Kalıcı ÖĞRENİM ve ÖĞRETİM sağlamak
 • Eğitimleri RENKLİ hale getirmek
 • Öğrenci – Öğretmen ilişkisinden vazgeçip bilgiyi PAYLAŞMAK
 • Benzetim ve oyunlarla da teknik konuların da kavranabileceğine İNANMAK
 • Tüm benliğiyle DENEYİMLEYEREK ÖĞRENMEK ve ÖĞRETMEK

İsteyen herkesin mutlaka tanıması gereken bir eğitim araçları hazinesi.
[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WGdDfaqsi6E]

Bu eğitim araçları hazinesi ile;

 • Yalın ile yeni tanışan biri iseniz Yalın’ı kalıcı ve eğlenceli bir şekilde öğrenme deneyimi yaşayarak kavrayacaksınız
 • Eğer Yalın Düşünce’ye hakim bir iseniz hem Yalın Düşünce’ye olan bakış açınızı pekiştirecek hem de yepyeni uygulamalar yoluyla farklı bir algı düzeyine erişeceksiniz.
 • Eğer işletmesinde Yalın ile ilgili sorumluluk alanı olan bir uygulamacı iseniz LeanoGames araçlarını kullanarak iş arkadaşlarınızı veya yöneticinizi daha kolay ve etkili bir şekilde ikna etmenin yolunu bulmuş olacaksınız.
 • Bir  insan kaynakları sorumlusu, eğitmen ve/ya danışman iseniz LeanoGames araçlarını kullanarak vereceğiniz eğitimler sayesinde keyifli, kalıcı ve dinamik öğrenme ile geçen verimli eğitimler tasarlayacaksınız.

LeanoGames araçlarına erişmek, onları tanımak ve dokunarak kavramanız için tasarlanan LeanoGames Workshop‘lar sayesinde bu araçları hangi uygulamalarda ne şekilde kullanabileeğinizi anlamanız mümkün.
LeanoGames Araçlarını kullanarak hem Yalın Düşünce’nin ve Yalın Kavramların anlatılacağı bu workshop sayesinde Yalın Düşünce’yi öğretmeye ve öğrenmeye getirilen yepyeni bakış açısıyla tanışacaksınız.

LeanoGames WorkShop 27 Nisan 2013 tarihinde Bursa, Hilton Otel’de
LeanoGames Workshop’a kayıt için detaylı bilgiyi Yalın Enstitü web sayfası www.lean.org.tr‘den ve Yalın Enstitü eğitim sorumlusu Yasin Demirkaya’dan ([email protected], 0532 224 5505) alabilirsiniz.
27 Nisan’da görüşmek dileğiyle
Hoşçakalın
CY

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great. I don’t know who you are but definitely you
  are going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu