Haber & Duyuru

Süleyman Demirel Üniversitesi Yalın Üretim Buluşması

Geçtiğimiz Salı günü Süleyman Demirel Üniversitesi Endüstri ve Kalite Kulübü’nün davetlisi olarak Yalın Düşünce ve Yalın Üretim konulu bir konferans verdim. Yalın’a meraklı kulüp üyelerinin girişimleriyle beni üniversite kulübünün düzenlediği etkinlikte konuşma yapmam için davet ettiler… Organizasyon sadece bir hafta önce duyurulmuş olmasına rağmen hınca hınç dolu bir salonla ve Yalın Üretim‘e meraklı birçok genç mühendis adayıyla -ben de gencim ama olsun- karşılaşmak gerçekten mutluluk ve gurur vericiydi.
Sosyal medyanın gücünü her geçen gün artırdığı şu dönemde Yalın Danışman‘ın ve Yalın Enstitü‘nün sosyal medyadaki konumunun ne denli güçlü olduğunu bu davet bir kere ispatlamış oldu. Atılan tweet‘ler ve facebook paylaşımları etkinliğin başarısını kanıtlarken beni de yeni yazılar yazmak ve yeni etkinlikler yapmak için daha da cesaretlendirdi. Sosyal Medya’nın şimdi sıralarda tweet atan öğrencileri, gelecekte şirket yönetimini şekillendiren tweet’leri, Facebook paylaşımları ve LinkedIn yazışmaları ile Yalın’ı  çok daha etkin bir biçimde yayacaklar.

Süleyman Demirel Üniversitesi Yalın Üretim Buluşması

Yalın’ın üniversitelerde yayılıp duyulmasına ve genç kitlelerin bu konudaki farkındalığının artırılımasına oldukça önem veren Yalın Enstitü‘nün bir danışmanı olarak böyle bir seminer vermek boynumun borcu idi. 4 yıl önce o sıralarda bu seminerleri veren kişileri davet etmenin ve böyle organizasyonları o kadar dersin vizenin arasında düzenlemenin ne kadar zor ve zahmetli olduğunu çok iyi bilirim. Dolayısıyla böyle davetleri takvimim elverdiğince kabul etmeyi bir görev olarak görüyorum.
Bugün üniversitede okuyan arkadaşlarım 3-5 yıl geçmeden bir şirketin mensubu olarak Yalın Düşünce ile ister istemez tanışacakları için onları Yalın’ın varlığından biraz daha erken haberdar etmek gelecekteki Türkiye Sanayisini geliştirmek için çok stratejik bir davranış bana kalırsa. Bunun 20 yıl sonrasını hayal ettiğinizde bu kişilerin yönetici pozisyonlarında olacağını tasavvur ederseniz, Yalın Düşünce’nin yayılımı ve üniversitelerde tanıtımına başta Yalın Enstitü başkanı Yalçın İpbüken olmak üzere Yalın Ensitü‘nün ve benim neden bu kadar önem verdiğimi kolaylıkla anlayabilirsiniz.
Üniversitede okurken dinlediğim ve bende iz bırakan seminerler sayesinde kendi kariyer planımı şekillendirdiğim için, bu tarz oturumların ne kadar akılda kalıcı olduğunu benden daha iyi bilen biri yoktur heralde… Yeni Yalın Düşünürler ve geleceğin Yalın yöneticilerini yaratmanın yolu bu seminerlerden geçiyor. Başta Endüstri ve Kalite Kulübü üyeleri olmak üzere tüm Süleyman Demirel Üniversitesi öğrenci meslektaşlarıma ve öğretim üyelerine teşekkür ediyorum.
En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle…
Sevgiler
CY

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Tebrik ederim Can Bey. Böyle bir çalışmayla öğrencilere büyük bir iyilikte bulunmuşsunuz.
    Tam 2 yıl önce aynı salonda aynı kulübün düzenlediği etkinlikte, öğrencilere kurumsallaşmayı anlatmıştım. Ne kadar dikkatle dinlediklerini gördünüz değil mi? Çok da misafirperverler. O heyecanı tekrar yaşadım şimdi.
    Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

    1. Hasan Bey, güzel katkılarınız için çok teşekkür ederim. Bu tarz etkinliklere konuşmacı olarak katılmak; hem üniversite ortamını tekrar yaşamak, hem de sektör ile sanayi buluşmasını daha gerçekçi ve kuvvetli kılmak için kesinlikle önemsenmesi gereken bir davranış. Ben de sizi aynı alandaki katkılarınızdan dolayı tebrik eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu