Haberler

Kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezunu olan Can Yükselen, Yalın Enstitü bünyesinde 7 yıldır çalışmaktadır.6 yıldır danışmanlık ve eğitmenlik faaliyetlerinde aktif rol almaktadır.

Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. Özyeğin Üniversitesi’nde Doktora düzeyinde öğrenimine devam etmektedir. Toyota Türkiye’nin “Undergraduate Development Programme”ı mezunudur.Toyota’daki 3 aylık proje döneminin sonuna gelindiğinde geliştirdiği sistem, onay alarak kaizen listesinde yerini alıp uygulamaya konulmuştur. Lisans hayatının son yılında katıldığı eğitimlerden birinde ise Yalçın İpbuken’le tanıştıktan sonra Yalın Enstitü’ye katılmıştır. Yalın Enstitü’deki ilk öğrenme yılı sonrasında ise eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinde yer almaya başlamıştır.

Can Yükselen, bugün aralarında Vestel Beyaz Eşya A.Ş. ve Çolakoğlu Metalurji A.Ş., Deceuninck, Kütahya Porselen, Hidromek, İpekyol, Seçil Kauçuk, Ford Otosan, Betek Boya gibi sektöründe öncü olmuş endüstri devlerinin bulunduğu üretim sektörü başta olmak üzere irili ufaklı birçok işletmeye eğitim ve danışmanlık desteği vermektedir. Yalın Enstitü bünyesinde geliştirip kurguladığı Yalın İş Dengeleme Simulasyonu ile onlarca firmaya iş dengeleme konusunun inceliklerini aktaran eğitimler vermiştir. 2012’de geliştirdiği İş Dengeleme Simülasyonu’nun ardından takip eden yıllarda kurguladığı LeanoGames Workshop, Gemba Workshop, Otonom Bakım Simülasyonu ile interaktif eğitim-öğrenim ve saha uygulama araçları yaratarak Yalın Düşünce’nin kalıcı öğrenilmesini sağlayan etkinliklerin kurgulayıcısı ve yaratıcısı olmuştur. Can Yükselen, 2012 yazında HIDA’nın düzenlediği, Toyota’nın Japonya’daki fabrika ziyaretlerini ve özel eğitimlerini de içine alan Üretim Yönetimi Özel Programı’na katılmıştır. Can Yükselen, aynı zamanda Özyeğin ve Marmara Üniversitelerinde Lean Manufacturing ve Production Systems adlı derslerin öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.

Yalın Danışman adlı blog sayfasının yazarı olan Can Yükselen kaleme aldığı Yalın Konular ve Yalın Teknikler ile Yalın ile ilgili Türkçe literatüre de katkı sağlamaktadır. Can Yükselen; Yalın ile ilgili misyonunu “Yalın Düşünce ve Yalın Üretim konularında Türkiye için örnek teşkil eden projelere ve başarılara imza atmak ve bunu Türkiye Sanayisinin bir politikası haline dönüştürmek için inovatif fikirlerin yaratıcısı olmak, Yalın Düşünce’yi herkese yayabilecek platformlar geliştirmek ve bilginin paylaşımını sağlamak” olarak tanımlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: